Alamos Hosteria
| WiFi Wi-Fi | Parkering Parkeringsservice | 24-timers service 24-timers Reception |
| Indtjekning/Udtjekning Hurtig ind-/ udtjekning | Swimmingpool Sæsonåben udendørs pool | Mad/Drikke Bar/ Lounge område |
| Børnevenlig Tremmesenge/vugger Legeområde til børn | Adgang for rullestole Adgang til kørestol | Aircondition Klimaanlæg |
Alamos Hosteria ligger nær Parador Blue Beach og kun 10 minutter fra centrum af Balneario Mar Azul.
Hovedseværdigheder i Balneario Mar Azul, såsom Zona De Pesca Mar Azul og Rincon en el Bosque er placeret i nærheden. Stranden ligger 400 meter derfra. Et par meter væk kan du nyde Blue Beach.
Pizzeria La Muzza de Manolo er placeret 100 meter fra stedet.
- Lokale seværdigheder
- Honda Pampa Beach1,4 km
- Churros "El Topo" Mar Azul250 m
- Blue Beach Balneario400 m
- Rincon en el Bosque400 m
- Parador Blue Beach400 m
- Mi casa en mar azul850 m
- Balneario Mar Azul1,5 km
- Casa de los Peones y Tanque de Agua de Mar de las Pampas1,3 km
- Lufthavne
- Villa Gesell lufthavn19 km
På hotellet
General
- Rygning forbudt på alle fælles- og privatområder
- Wi-Fi
- Parkering
- Sikkerhedspengeskab
- 24-timers Reception
- Privat ind-/ udtjekning
- Hurtig ind-/ udtjekning
- Kæledyr tilladt
- Handicapværelser/ faciliteter
- Adgang til kørestol
- 24 timers vagtservice
- Valutaveksling
- Kaffebar
- Handicap bad
- Brandslukkere
- Nøgleadgang
Måltider og drinks
- Kedel
- Køkkengrej/ Køkkenredskaber
- Snackbar
- Bar/ Lounge område
- Udendørs spiseområde
- Picnic område/ Borde
Aktiviteter og afslapning
- Sæsonåben udendørs pool
- Have
- Fritids-/ TV værelset
Services
- Parkeringsservice
- Room Service
- Udflugtsassistance/Billetbestilling
- Fax/fotokopiering
På værelset
- Klimaanlæg
- Varme
- Dagligstue
- Patio
- Terrasse
- Havemøbler
- Te- og kaffefaciliteter
- Gratis toiletartikler
- Fladskærms TV
- AM/FM vækkeur
- Tremmesenge/vugger
- Brætspil
- Legeområde til børn
- Parketgulv
Vigtig meddelelse
Ofte stillede spørgsmål
- 🌇
Hvor langt er byens centrum fra Alamos Hosteria hotel?
Det vil tage dig en 10 minutters gang at komme til byens centrum fra Alamos Hosteria hotel. - ✈
Hvor langt er Villa Gesell fra et Alamos Hosteria hotel?
Der er en 20-km afstand mellem Villa Gesell og et Alamos Hosteria hotel. - 🚗
Kan jeg parkere min bil i nærheden af det Alamos Hosteria hotel?
Du kan parkere dit køretøj på det Alamos Hosteria hotel ved en parkeringsplads. - 🕗
Hvad er det seneste, vi kan tjekke ud fra Alamos Hosteria hotel?
Kunder skal være klar til at tjekke ud fra Alamos Hosteria hotel ved 10:00. - ❓
Hvilke betalingsformer er tilgængelige på hotellet?
Gæsterne på hotellet kan betale med Visum, American Express og Maestro. - 🚪
Hvilke værelsestyper tilbydes i Alamos Hosteria hotel?
På Alamos Hosteria hotel kan gæster vælge mellem Suite med en kingsize-seng, Fire mands værelse Standard og Lejlighed. - ❓
Tilbyder et Alamos Hosteria hotel indkvartering til handicappede?
Ja, et Alamos Hosteria hotel har badeværelser for handicappede, kørestols adgang og værelser med handicapfaciliteter for gæster med særlige behov. For specifikke forespørgsler anbefaler vi, at du ringer i forvejen for at bekræfte. - ❓
Hvilken slags swimmingpool tilbyder Balneario Mar Azul hotellet?
Der er en swimmingpool på Balneario Mar Azul hotellet.